Jakie są rodzaje baterii prysznicowych?

Wybór odpowiedniej baterii prysznicowej nie jest łatwą sprawą. Dziś, przy bogatym asortymencie, to naprawdę trudna sztuka, ponieważ wybierając armaturę warto także dopasować ją do designu naszej łazienki. Jakie są rodzaje baterii prysznicowych?

Jakie typy baterii wyróżniamy?

Wyróżniamy cztery najpopularniejsze typy baterii prysznicowych: termostatyczne, jednouchwytowe, dwuuchwytowe, jednouchwytowe podtynkowe. Baterie możemy podzielić jeszcze na dwie generalne grupy w zależności od sposobu ich montażu: naścienne oraz podtynkowe. Baterie naścienne montuje się bezpośrednio do rur, trzeba jednak przyznać, że usuwają się w cień na rzecz baterii podtynkowych, które nie wymagają umieszczania baterii bezpośrednio na instalacji wodnej, ale tutaj konieczne będzie wykucie w ścianie bruzd. Możemy jeszcze wyróżnić baterie jednopunktowe, gdzie uchwyt jest przymocowany do ściany na stałe. Jeśli chodzi o ilość uchwytów mamy do wyboru baterie jednouchwytowe (sterowanie przepływem wody oraz mieszanie ciepłej wody z zimną) oraz baterie dwuuchwytowe (wodę ciepłą i zimną doprowadzają oddzielne kurki, można regulować wielkość przepływu a także temperaturę).

Dobry jakościowo produkt to podstawa

Bez względu na to, na jakie baterie prysznicowe się zdecydujemy to warto postawić na produkty dobrej jakości. W końcu chcemy, by produkt służył nam długo. Na rynku jest wiele firm, które oferują armaturę w różnej cenie oraz jakości. Tutaj znajdziemy szeroką gamę produktów w dobrej jakości i świetnej cenie: http://www.pekado.pl.

Wygodny fotel to zdrowszy kręgosłup

Jeśli nie chcesz za jakiś czas narzekać na ból pleców i problemy z kręgosłupem, zadbaj już dziś o dobry i wygodny fotel do pracy. Nieważne, czy pracujesz w domu, czy w biurze – odpowiednie siedzenie ma kolosalne znaczenie zarówno dla zdrowia, jak i dla jakości wykonywanej pracy.

Fotel biurowy powinien przede wszystkim spełniać wszystkie zasady ergonomii. Jego wygląd, choć również jest ważny, nie powinien być głównym kryterium wyboru konkretnej marki czy modelu. Na fotelu musi być wygodnie, aby po wielu godzinach pracy nie powodował problemu z chodzeniem czy z rozprostowaniem kończyn.

Dobry fotel do pracy przy komputerze musi mieć wygodne siedzisko, najlepiej o średniej miękkości oraz niezbyt dużej głębokości. Chodzi o to, by osoba siedząca mogła bez problemu oprzeć się o oparcie i w takiej pozycji pracować bez konieczności pochylania się do przodu. Siedzisko obowiązkowo musi mieć regulowaną wysokość, aby móc ją bezproblemowo dopasować do potrzeb osób o różnym wzroście. Chodzi o to, by w pozycji siedzącej nogi w kolanach były ugięte pod kątem prostym – jest to najzdrowsze i najbardziej bezpieczne dla naszego kręgosłupa.

Kolejnym istotnym elementem w fotelu do komputera jest oparcie – musi być ono wysokie, szerokie, stabilne i wygodne. Najlepiej, aby było tak wyprofilowane, by zapewniać odpowiednie podparcie dla każdej partii kręgosłupa – od odcinka szyjnego aż po cześć krzyżową. Dzięki temu plecy będą miały komfort i wygodę. Następna kwestia to podłokietniki – jeśli mamy do wyboru fotel z nimi lub bez nich, zawsze lepiej jest wybrać pierwszą opcję. Podłokietniki stabilizują przedramiona i sprawiają, że wygodnie spoczywają zamiast wisieć w powietrzu.

Jak znaleźć wygodny i ergonomiczny fotel do komputera? Więcej informacji przeczytasz na stronie www.